Kamerové systémy

batch_CCTVCCTV - Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh), který umožňuje sledování a zobrazení v reálném čase v zájmových zónách střeženého prostoru z dohlížecího nebo monitorovacího pracoviště s možnosti ukládání záznamů a jejich další možnosti úprav a zpracování. Technické vlastnosti systému umožňují realizace různorodých aplikací od malých instalací, typu rodinné domy či kanceláře, přes středně velké bezpečnostní instalace jako jsou banky nebo čerpací stanice, až po rozsáhlé instalace průmyslových areálů, nemocnic, vícepodlažních budov atd. Kamerové systémy nabízí i video analýzy v obraze pro různé účely použití jako je rozpoznávání SPZ, parkovací systém, počítání osob, střežení oblastí nebo narušení v obraze zcizení předmětu, opuštění předmětů. Bezpečnostní kamery nabízí technologie od klasického analogového systému se záznamem na DVR, HD rozlišení analogových systémů HDCVI, dále pokročilou technologii přenosu vysokého rozlišení (HD-SDI) a samozřejmě řešení IP kamerami se záznamovým zařízením DVR a NVR. Při návrhu řešení je třeba pečlivě vybírat místa, které by měly být sledovány, vybrat vhodné kamery, záznamová DVR/NVR a pevné disky. Správně vybrané a instalované kamery by měly být pak schopny zachytit a uložit všechny objekty v monitorovacím prostoru, které umožní identifikaci objektu vstupující nebo vystupující ze sledovaného prostoru. Naše společnost provádí návrhy, montáže a následný servis CCTV a IP kamerových systémů včetně softvérových technologií a bezpečnostních analýz.

Analogové kamerové systémy - Cenově dostupnější a méně náročné, na druhou stranu poskytují horší kvalitu záznamu. Signál z kamery je vyveden v analogové podobě (konektor, BNC, cinch). K přenosu signálu se nejčastěji využívají běžné koaxiální kabely ukončené BNC konektory. Nevýhodou koaxiálních kabelů však je omezená maximální délka, která je přibližně 100m. Analogové kamerové systémy, pracují s analogovým videosignálem. Základním prvkem je kamera s analogovým výstupem. Analogová technologie nepřenáší celý obraz naráz. Obraz je tedy přenášen signálem podle normy specifikující formát obrazu (pevné ohnisko, proměnné varifokální ohnisko, s automatickou clonou, zoom), kompaktní kamery s vestavěným objektivem, polokulovité v dome krytu pro montáž na strop, speed-dome (PTZ) kamery umožňující vzdálené naklápění, otáčení a zoomování.

AHD kamerové systémy - Představují nejnovější technologii pro analogový přenos obrazu ve vysokém rozlišení (HD) po koaxiálním kabelu. Pro záznam se používají AHD DVR rekordéry využívající kompresi H.264. Rekordéry mají rozhraní 16bps pro připojení do sítě LAN, která umožňuje uživatelům vzdálený přístup.

Digitální kamerový systém - Ty to systémy v podstatě nemají žádné teoretické omezení maximálního rozlišení obrazu z kamer. Maximální rozlišení je tak dáno pouze zvolenou kamerou, záznamovým zařízením a propustností datové sítě. Ty to systémy pracují na principu běžného přenosu TCP/IP, takže lze využít sítí ethernet, kamery pro tento druh přenosu, (tzv. IP kamery web kamery) obsahují videoserver s klasickým výstupem LAN. Digitální kamerové systémy fungují na principu číslicově zpracovaného signálu. V digitálních kamerových systémech již nedochází k řádkování obrazu. Obraz je přenášen jako celek v podobě paketu. Pro přenos digitálních dat se využívá běžná síťová infrastruktura.